Masła do włosów są problematyczne w stosowaniu – zbyt gęste, żeby nakładać je bezpośrednio na włosy. Mogą oblepiać, sklejać i przeciążać pasma. Rozwiązanie jest prostsze, niż myślisz: wystarczy połączyć masło do włosów z odpowiednim, lekkim olejkiem, który zmieni jego konsystencję i nada dodatkowych właściwości pielęgnacyjnych. Jakie olejki nadają się do łączenia z naturalnymi masłami do włosów np. masłem kakaowym?
Pielęgnacja włosów bywa czasochłonna. Zwłaszcza gdy sięgamy po masła (kakaowe, kokosowe, shea, babassu i inne). Czas poznać sposoby na łatwe dbanie o włosy, i to bez rezygnowania z naturalnych składników!
ZALETY MASEŁ DO WŁOSÓW
Naturalne masła kosmetyczne to substancje bogate w składniki odżywcze, dzięki którym włosy – zwłaszcza te niskoporowate i trudne w stylizacji – odzyskują swoje piękno i blask. Masła są emolientami. Podobnie jak olejek zapewniają włosom ochronę, pielęgnują skórę głowy i zapobiegają utracie cennej wody. Warto stosować je dla odpowiedniego nawilżenia pasm i poprawy ich wyglądu, ale…
…jak najlepiej stosować masła na włosy?
JAK STOSOWAĆ MASŁA NA WŁOSY?
Metod aplikacji masła na włosy jest kilka. Można stosować je na mokre lub suche włosy, na skórę głowy, na całe pasma, tylko na końcówki, przed myciem lub po myciu włosów itd.
Masło do włosów nigdy jednak nie nadaje się do bezpośredniego użycia – trzeba je rozpuścić, aby nabrało konsystencji oleju.
Lekko ciepłe jeszcze masło kosmetyczne po rozpuszczeniu można wykorzystać w taki sam sposób jak tradycyjny olejek. Trzeba jednak przyznać, że samo przygotowanie jest problematyczne, czasochłonne i może zwyczajnie zniechęcać do stosowania maseł.
TRIK: WYMIESZAJ OLEJ Z MASŁEM!
Prosty sposób na poprawienie właściwości maseł kosmetycznych to wymieszanie ich z lekkim, naturalnym olejem. Co to daje?
Oleje łatwo łączą się z masłami typu shea, babassu lub kakaowym, sprawiając, że ich konsystencja staje się odpowiednia do zastosowania bezpośrednio na włosy. Połączenie masła z olejem daje swego rodzaju maskę, która łatwo się aplikuje, ale jednocześnie nie spływa z włosów i nie obciąża ich.
Dodatkowym plusem jest fakt, że (w zależności od tego, jaki olej łączymy z masłem) otrzymujemy mieszankę o bogatszym składzie i lepszym działaniu. Olej może nadać zupełnie nowe właściwości.
JAKI OLEJ DODAĆ DO MASŁA DO WŁOSÓW?
Najważniejsze jest, aby wybierać olejki o lekkiej konsystencji, które dobrze się wchłaniają w skórę. Olej rycynowy nie sprawdzi się, ponieważ nie poprawi właściwości masła i nie ułatwi jego nakładania, a wręcz przeciwnie może sprawić, że jeszcze bardziej oblepi i sklei włosy. Zatem…
… czas poznaj naturalne olejki, które najlepiej łączą się z masłami.
OLEJ ARGANOWY
Ma silne właściwości regenerujące, wzmacnia, pielęgnuje, dba o nawilżenie, ale przede wszystkim ochrania: nie tylko przed słońcem i utratą wilgoci, ale też wysoką temperaturą np. podczas stylizacji włosów. To jeden z najbardziej uniwersalnych olejków pielęgnacyjnych.
Najlepszy dla włosów wysokoporowatych, zniszczonych, suchych jest zimnotłoczony, nierafinowany i 100% organiczny olej arganowy Nanoil.
Więcej o produkcie: www.nanoil.pl/olej-arganowy
OLEJ JOJOBA
Swoją budową przypomina nasze sebum, dlatego świetnie równoważy pH skóry głowy i pracę gruczołów łojowych, zapobiegając np. łupieżowi i przetłuszczaniu się włosów. Jest bardzo lekkim i doskonale wchłaniającym się olejkiem, więc warto wziąć go pod uwagę.
Najlepszy dla włosów normalnych i problematycznej skóry głowy jest zimnotłoczony, nierafinowany i 100% organiczny olej jojoba Nanoil.
Więcej o produkcie: www.nanoil.pl/olej-jojoba
OLEJ MIGDAŁOWY
Bardzo ciekawa propozycja to również olejek migdałowy, bardzo lekki, świetnie wchłaniający się i łagodzący podrażnienia. Nie tylko pielęgnuje włosy, zapewniając im odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienie, ale też chroni przed słońcem, nadaje blask i uelastycznia.
Najlepszy dla włosów każdego rodzaju, w tym suchych i dojrzałych, jest zimnotłoczony, nierafinowany i 100% organiczny olej migdałowy Nanoil.
Więcej o produkcie: www.nanoil.pl/olej-migdalowy
OLEJ JAKO ZAMIENNIK MASŁA DO WŁOSÓW
Oczywiście masła do włosów można całkiem wyeliminować z pielęgnacji, a w ich miejsce zastosować dowolny olej naturalny (najlepiej dopasowany do porowatości naszych włosów). Dzięki temu zyskujemy więcej możliwości, jeśli chodzi o sposoby stosowania. Plusem jest także większy wybór olejków niż maseł kosmetycznych.